AAK mbështet ekipin negociuar për dialogun me Serbinë - Bota Sot
AAK mbështet ekipin negociuar për dialogun me Serbinë

Aktuale

AAK mbështet ekipin negociuar për dialogun me Serbinë

Më: 4 shtator 2018 Në ora: 10:58
AAK

Edhe grupi parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë ka deklaruar se e mbështesin ekipin negociator të emëruar nga Qeveria e Kosovës për dialogun me Serbinë.

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi gjatë kësaj seanca të jashtëzakonshme u shpreh se përkrahin këtë ekip duke pasur parasysh zbatimin e Kushtetutës dhe integritetin e vendit.

Isufi: Ne e përkrahim këtë ekip

“Ne me që është kërkuar edhe më herët që Qeveria të jetë udhëheqëse e këtij dialogu, atëherë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e përkrah duke pasur gjithmonë parasysh zbatimin e kushtetutës, respektimin e integritetit, sovranitetit të vendit”, u shpreh ai.

Ndryshe, në këtë seancë të thirrur nga kryeministri i Kosovë, Ramush Haradinaj nuk janë duke marrë pjesë partitë opozitare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...