Kolona e Vuçiq po tenton të futet në Banjë përmes një rruge dytësore, po ja çfarë i ndodh atje - Bota Sot
Kolona e Vuçiq po tenton të futet në Banjë përmes një rruge dytësore, po ja çfarë i ndodh atje

Aktuale

Kolona e Vuçiq po tenton të futet në Banjë përmes një rruge dytësore, po ja çfarë i ndodh atje

Më: 9 shtator 2018 Në ora: 09:29
Pamje nga Tërnavci

Pavarësisht bllokadës dhe protestave në Tërnavc, Presidenti i Serbisë Vuçiq sipas burimeve të mediave, po tenton që në fshatin Banjë të Skenderajt të shkoi përmes një rruge alternative.

Konkretisht ai Kolna e tij po tenton që në fshatin Banjë të kaloj nga rruga dytësore që direkt nga Zubin Potoku shpie në fshatin Banjë, konkretisht të kaloi nëpër fshatin Cerkolez.

Mirëpo sipas burimeve të mediave, dy vetura ‘Xhipa’ të kolonës së tij vec kanë tentuar të kalojnë nëpër atë pjesë por ata janë ndaluar nga protestues drenicas që janë të vendosur edhe në atë pjesë.

Që nga mëngjesi i hershëm i ditës së sotme qytetarë të Drenicës në shenjë protesete kundër paralajmërimit të vizitës së Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq në fshatin Banjë të Skenderajt kanë bllokuar rrugën në fshatin Tërrnavc por edhe rruga tjera që shpijnë atje. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...