SZS: Vuçiq me vizitën në Kosovë përfiton nga fatkeqësia e popullit serb - Bota Sot
SZS: Vuçiq me vizitën në Kosovë përfiton nga fatkeqësia e popullit serb

Aktuale

SZS: Vuçiq me vizitën në Kosovë përfiton nga fatkeqësia e popullit serb

Më: 9 shtator 2018 Në ora: 17:25
Vuciq ne Kosove

Aleanca e opozitës për Serbinë njoftoi se vizita dyditore e presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq në Kosovë nuk solli asgjë konkrete dhe ajo kishte të vetmin qëllim mbledhjen e "poenëve të lirë" politikë, duke përfituar nga fatkeqësia e popullit serb.

Sipas Aleancës së opozitës për Serbinë, presidenti Vuçiq duhet shkarkuar pasi nuk është në mbrojtje të interesave shtetërore dhe kombëtare.

“Ujmani dhe programi i mbrojtjes së këtij burimi jashtëzakonisht të rëndësishëm të shtetit të Serbisë nuk është paraqitur”, thuhet në deklaratë.

SZS kritikon Vuçiq se në vend që të shpenzojë para për familjet që jetojnë në kushte të vështira, ai shpenzon para për postere të tij, dhe beson se njerëzit ishin të detyruar për të ardhur në takim.

Po ashtu, SZS kritikon se presidenti Vuçiq për deklaratën e tij se disa vende në Evropë nuk e pranojnë propozimin e tij për një zgjidhje, pa e ditur se cili është propozimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...