Ish-ushtaraku alarmon: Kem me e harru veriun, Kosova po ndahet në vija etnike! - Bota Sot
Ish-ushtaraku alarmon: Kem me e harru veriun, Kosova po ndahet në vija etnike!

Aktuale

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Ish-ushtaraku alarmon: Kem me e harru veriun, Kosova po ndahet në vija etnike!

Nga: A.ZH Më: 14 shtator 2018 Në ora: 15:55
Foto ilustrim

Ish-ushtaraku dhe ish-deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Naim Maloku, ka komentuar miratimin e pakos së ligjeve për ushtrinë e Kosovës.

Maloku ka thënë se miratimi i këtyre ligjeve para se të defiohet kufiri me Serbinë, ndan Kosovën në vija etnike.

Sipas tij, do të harrohet veriu, si Kulla dhe Çakorri, përcjell Bota sot.

Reagimi i plotë i Malokut:

Miratimi i ligjeve për Ushtrinë para se të definohet kufiri me Serbinë dhe pa votën e deputetëve serbë në Kuvendin e Kosovës, është fillimi i: Ndarjes së Kosovës në vija etnike.

Kem me e harru veriun, si Kullën dhe Çakorrin!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test