Ish-komandanti i UÇK-së, zbulon planin e humbjes së Kosovës veriore - Bota Sot
Ish-komandanti i UÇK-së, zbulon planin e humbjes së Kosovës veriore

Aktuale

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Ish-komandanti i UÇK-së, zbulon planin e humbjes së Kosovës veriore

Nga: N.Sh Më: 14 shtator 2018 Në ora: 18:13
Harta e Kosovës

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Naim Maloku, i cili pasluftës ka qenë edhe nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, tregon se çfarë do të sjellë ligji për Ushtrinë e Kosovës.

Sipas tij, ligjet për ushtrinë do të jenë sikur marrëveshja Vujanoviç-Thaçi për Demarkacionin me Malin e Zi.

E kjo sipas Malokut, do të jetë një mbulesë për humbjen e veriut të Kosovës, dhe jo vetëm.

“Ligjet për Ushtrinë si marveshja Vujanoviq-Thaqi për Demarkacionin me Malin e Zi.

Mbulesë për humbjen e Veriut të Kosovës ,dhe jo vetëm.

Bile mos kujtoni që po na rreni e s'po dijmë!”, shkruan Maloku , transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test