Haradinaj tregon se kur do të hapet kufiri Kosovë-Shqipëri - Bota Sot
Haradinaj tregon se kur do të hapet kufiri Kosovë-Shqipëri

Aktuale

Haradinaj tregon se kur do të hapet kufiri Kosovë-Shqipëri

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 23:23
Ramush Haradinaj

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se nga ndërrimi i moteve nuk do ekzistojë më barrikadë fizike ne kufirin Shqipëri-Kosovë.

“E kemi biseduar me kryeministrin Edi Rama dhe me kolegë të tjerë, që diku në ndërrim të moteve të hapet kufiri”.

“Shpresoj po. Përfundimisht. Do të ketë kamera. Do të ketë një monitorim, por nuk do të ketë barrikadë fizike, jo prezencë fizike të kontrollit”, ka thënë Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...