Limaj: Xhevë e Fehmi Lladrovci, shembulli më i mirë i sakrificës dhe përkushtimit për liri e pavarësi - Bota Sot
Limaj: Xhevë e Fehmi Lladrovci, shembulli më i mirë i sakrificës dhe përkushtimit për liri e pavarësi

Aktuale

Limaj: Xhevë e Fehmi Lladrovci, shembulli më i mirë i sakrificës dhe përkushtimit për liri e pavarësi

Nga: N.A Më: 20 shtator 2018 Në ora: 13:39
Foto

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj përmes një statusi në facebook ka kujtuar Xhevë e Femi Lladrovcin.

Limaj përmes një fotoje gjithashtu ka paraqiturr edhe shtatoren e re të Fehmi e Xhevë Lladrovcit.

Tujte Limaj ka thënë se lufta e tyre ishte frymëzim për ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Më poshtë mund të lexoni statusin e plotë:

Qytetit i Drenasit sot u zbukurua me shtatoret madhështore të Fehmi e Xhevë Lladrovcit.

Ata ranë për të mos vdekur kurrë, në një nga betejat më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. 
Xheva e Fehmiu janë shembulli më i mirë i sakrificës dhe përkushtimit shumëvjeçar për liri e pavarësi.
Lufta heroike e tyre ishte frymëzim për ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. I paharrueshëm qoftë kujtimi për Xhevën e Fehmiun. 
Lavdi dëshmorëve të kombit! 
FL

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...