Limaj për rivarrimin e eshtrave të Krasniqit dhe Jakupit: Liria është arritur me gjakun e shumë brezave - Bota Sot
Limaj për rivarrimin e eshtrave të Krasniqit dhe Jakupit: Liria është arritur me gjakun e shumë brezave

Aktuale

Limaj për rivarrimin e eshtrave të Krasniqit dhe Jakupit: Liria është arritur me gjakun e shumë brezave

Më: 21 shtator 2018 Në ora: 12:38
Foto

Kryetari i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se me iniciative të Qeverisë së Kosovës dhe me kërkesë të familjeve sot do të bëhet rivarrimi i eshtrave të heroit të Kombit, kolonel Ahmet Krasniqit dhe dëshmorit Qazim Jakupi.

Rivarrimi i eshtrave të Kolonel Krasniqit, sipas Liamjt, po bëhet 20 vite pas vrasjes së tij në rrethana ende të pasqaruara.

Limaj në llogarinë e tij në ‘Facebook’, ka shkruar se Liria e Kosovës është arritur me gjakun dhe mundin e shumë brezave. “I paharrueshëm qoftë kujtimi për të gjithë dëshmorët dhe martirët e kombit”, ka shkruar ndër të tjera Limaj në llogarinë e tij në ‘Facebook’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...