Pacolli kërkon ndihmë për liberalizimin e vizave nga homologu i tij finlandez - Bota Sot
Pacolli kërkon ndihmë për liberalizimin e vizave nga homologu i tij finlandez

Aktuale

E martë, 16 tetor 2018

Pacolli kërkon ndihmë për liberalizimin e vizave nga homologu i tij finlandez

Më: 24 shtator 2018 Në ora: 21:46
Behgjet Pacolli ka takuar homologun e tij finlandez, Timo Soini

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, sot në Nju Jork ka takuar homologun e tij finlandez, Timo Soini.

Postimi i Pacollit në Facebook:

Shumë takim i përzemërt me homologun tim finlandez Timo Soini, që ruan kujtimet më të mira nga vizita në Prishtinë për dhjetë vjetorin e pavarësisë. I kërkova mbështetje për liberalizimin e vizave dhe e informova për procesin e dialogut me Serbinë.  Ftova ndërmarrësit finlandezë, një vend me eksperiencë në sportet dimërore, të investojnë në Kosovë, duke përfituar lehtësi të mëdha. Miku im Soini më garantoi për mbështetjen e vendit të tij në të gjithë organizatat ndërkombëtare ku Kosova bën pjesë, apo do të aplikojë në të ardhmen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test