Klinaku s'i beson fjalëve të Thaçit për bashkimin e Kosovës Lindore me Kosovën - Bota Sot
Klinaku s'i beson fjalëve të Thaçit për bashkimin e Kosovës Lindore me Kosovën

Aktuale

E mërkurë, 24 tetor 2018

Klinaku s'i beson fjalëve të Thaçit për bashkimin e Kosovës Lindore me Kosovën

Më: 3 tetor 2018 Në ora: 19:23
Avni Klinaku

Avni Klinaku, sekretar i Përgjithshëm i Lëvizjes për Bashkim, e ka komentuar idenë e presidentit Hashim Thaçi për kufijtë.

“Thaçi e ka hapur këtë front si i vetmuar. Në moment kur mori hov ideja, ai e sulmoi ish-kryeministrin shqiptar, Sali Berishën”, ka thënë Klinaku.

“Presidenti nuk e ka përgatitur terrenin, as me spektrin politik në Kosovës dhe as në Shqipëri”.

“Ai duhet të jetë gjakftohtë, të eliminojë te metat e të kaluarës që të ofrohemi rreth kësaj ideje”.

“Kjo më frikëson se ai këtë ide për bashkimin e Luginës me Kosovën nuk e ka njëmend. Megjithatë nese ai e lë këtë punë, ne si Lëvizje për Bashkim gjithmonë do ta vazhdojmë”.

Klinaku ndër të tjera ka thënë se Kosova dhe Serbia nuk do t’i shpëtojnë ridefinimit të kufijve.

“Por sado që zgjatet Kosova humb, dëmet për ne do të jenë shumë të madha”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test