Reagon deputetja e VV-së: Dy shqiptarë u rrahen brutalisht nga serbët, Qeveria po heshtë - Bota Sot
Reagon deputetja e VV-së: Dy shqiptarë u rrahen brutalisht nga serbët, Qeveria po heshtë

Aktuale

Reagon deputetja e VV-së: Dy shqiptarë u rrahen brutalisht nga serbët, Qeveria po heshtë

Nga: N.Sh Më: 8 tetor 2018 Në ora: 22:11
Çlirim Maloku

Deputetja e Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Drita Millaku ka reaguar pas lajmin se dy të rinjë shqiptar janë rrahur në Novi Sad nga policia serbe.

Ajo përmes një postimi në facebook thotë se edhe pas kësaj nuk ka asnjë reagim nga institucionet e Kosovës.

Sipas saj, çka na duhet kjo qeveri kur qytetarëve të vet nuk i del në mbrojtje.

“Dy djem nga Kosova njëri hasjan nga komuna e Prizrenit quhet Çlirim Maloku, dhe tjetri me iniciale G.B ishin duke punuar në Novi Sad u rrahën brutalisht nga policia serbe.

Asnjë reagim i institucioneve tona.

Çka duhet kjo qeveri kur si del mbrojtje qytetarëve të vet?

E dënojmë dhunën ndaj djemëve tanë shërim të shpejtë.

Nuk kemi qetësi derisa rastet e tilla të ndodhin”, shkruan Millaku në facebook, trasnmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...