Ish ushtari i Ramush Haradinajt: Kam ngrënë bari gjatë luftës - Bota Sot
Ish ushtari i Ramush Haradinajt: Kam ngrënë bari gjatë luftës

Aktuale

Ish ushtari i Ramush Haradinajt: Kam ngrënë bari gjatë luftës

Nga: D.RR Më: 10 tetor 2018 Në ora: 16:51
Shqiprim Lika

Ish ushtari i Ramush Haradinajt, Shqiprim Lika, e ka gjetur emrin e tij në listat e veteranëve “mashtrues” dhe kjo e ka lënduar atë shumë.

Ai në një emision televiziv ka treguar disa ngjarje nga lufta. Lika pohon se ka luftuar në Zonën e Dukagjinit dhe se ka qenë ushtar i Ramush Haradinajt, tash kryeministër, përcjell “Bota sot”.

Ai tregon se gjatë kohës së luftës në front, kishte ngrënë bari për shkak se nuk kishin ushqim tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...