Shatë vëllezërit Geci përkujtojnë nënën e tyre - Bota Sot
Shatë vëllezërit Geci përkujtojnë nënën e tyre

Aktuale

Shatë vëllezërit Geci përkujtojnë nënën e tyre

Nga: D.RR Më: 16 tetor 2018 Në ora: 20:06
Shatë vëllezërit Geci

Sot është bërë një vit që nga vdekja e nënës së shtatë vëllezërve Geci. Ajo pas vetës la një familje të madhe patriotike, që tani numëron mbi 100 anëtar.

Esat Geci në një postim në Facebook ka shkruar fjalë prekëse për nënën e tij, duke e shprehur të gjithë mallin që ka.

Postimi i plotë:

Të nderuar miq dhe shok. Sot me datën 16.10 u bënë një vit pa më të shtrenjtën Nënë. Data 16.10 është dita më e rënd në jetën time dhe kjo datë për mua do të mbetet më e dhimbshme. Ditët po kalojnë shumë shpejt e malli po mështohet për dit e më shumë e shtrenjta ime Nënë. U bën një vit që s’mund të thërras Nënë o sa shumë po më mërzit kjo gjë. Unë jam mësuar që ty të kam Babë dhe Nënë sepse Baba me la qysh në fëmijëri, por ti nuk me le të vuaj mungesën e Babës se mu bëre Babë dhe Nënë, por me ty e kisha boten time, dhe kur të kisha ty afër dhe këshillat tua për mu të gjitha dyert i kisha te hapura, por tash kur edhe ti me le me te vërtet mua mu shuan shpresat e jetës. Çdo mbrëmje qe bie në gjumë, bie me shpresë qe kur te zgjohem dot te shoh në dhomën tënde ose ne karriget para shpije, por kur dal nuk te shoh, i them vetes dot del ne dritare të dhomës tende të me fol por ti nuk je kerkun.E vetmja gjë që ty te gjej të gjej në endrrat e mija atë Nënen qe mua me rriti me mund dhe sakrific,shpesh her e shikoj qjellin dhe aty me shfaqesh nga qjelli dhe aty e gjej Nënen time atë qe mua me la.Nëna ime nga ti mesova te jetoj te qesh por mesova që edhe dhimbjen te perballoj edhe trishtimin por isha me ty.Por mugesen tënde Nënë spo muj e perballoj por as spo muj ta pranoj qe ty nuk te kam.Kjo që ty ste kam shume rand sepse ende pata nevoj per ty per kishllat tua ledhatimet tua 
Nënë e di qe me ke mesuar qe te peballoj gjithqka por keta qe ste kam ty spo muj e perballoj shpesh her i lutem zotit qe të jam te ti se kjo jet për mu është e pa kuptimt pa ty, por i lutem zotit për dit për ty dhe lutem që shpirti yt te pushoj i qet e në parajs,dhe me shpres qe dot takohemi ne boten tjeter i pa harruar dot jet kutimi per ty dhe sa do qe të kam jet dot jetoj me fjalet tua qe ti mi mesove. Ne ket dat te sodit 16.10 Nënë të shoqërova për në boten tjeter,ishte hera e fundit qe u pam tashmë gjdo gjë u shkaterrua tashmë nuk i degjoj dot keshillat tua jeta vazhdon por jo si më parë jeta vazhdon me zemër e shpirt të vrarë.E shikok Vendin ku ke ndenjur gjdo dit e shikoj e ulem aty pran dhe kujtimet i rikujtoj dhe i tham vetes time sikur edhe një herë të kisha pasur afër Nënën tjetër gjë sdëshiroj pos të marr edhe njeher eren tende e Nënes tim te asaj Nëne bujare dhe të fort ke qen frymzimi yni.Dot jetojm me fjalet tua dhe veprat tua që najë mesove dot jetojm me shpres qe dot takohemi ne boten qe ti je.
E pa harruar dot mbetesh për ne Nënë
Të kujtoj gjdo dit e shtrenjëta ime Nënë
Pusho e qet në parajsë Nënë

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...