Alarm serioz: Sulmet në Mitrovicë sapo kanë filluar, ky është skenari që mund ta ndajë Kosovën - Bota Sot
Alarm serioz: Sulmet në Mitrovicë sapo kanë filluar, ky është skenari që mund ta ndajë Kosovën

Aktuale

Alarm serioz: Sulmet në Mitrovicë sapo kanë filluar, ky është skenari që mund ta ndajë Kosovën

Nga: D.RR Më: 30 tetor 2018 Në ora: 19:24
Ura e Ibrit në Mitrovicë

Sulmet në Mitrovicën veriore, i ka quajtur të rrezikshme ish anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari, i cili përmes një postimi në facebook, ka shkruar se Sulmet e koordinuara terroriste serbe në veri të Kosovës të urdhëruara nga Beogradi janë vetëm fillimi i sulmeve dhe janë mbështetje e fuqishme për Vuçiqin dhe Thaçin që ndarjen e Kosovës.

Postimi i plotë:

Mirë se vini në Jugosllavia e re me kreatorët Vladimir Putin-Aleksander Vuçic, Emmanuel Macron-Hashim Thaçi.

Sulmet e koordinuara terroriste serbe në veri të Kosovës të urdhëruara nga Beogradi janë vetëm fillimi i sulmeve dhe janë mbështetje e fuqishme për Vuçiqin dhe Thaçin që ndarjen e Kosovës do ta sillnin para aktit të kryer, pastaj që Thaçi edhe të na shitej neve si patriot që na shpëtoj nga Veriu problematik i Kosovës, po ashtu kryetari Serb Vuçiq do ta paraqiste veten hero dhe sukses se e murr mbi 35% të territorit të Kosovës dhe pasurit kryesore Ujin dhe rrymën e Ujmanit, xehen e Trepçës dhe majën më strategjike ushtarake në Ballkan në Kopavnik pjesën e Kosovës.....!
Nese lejohen implementimi i patriotizmit të kryetarit 'ton' Hashim Thaqi (i kapur keq nga dosjet serbo _franceze )së shpejti Kosova do jet e madhe sa një fush e mbjellur me lakra të Barileves.!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...