Haradinaj: Ideali i Zahirit dhe dëshmorëve do të jetë pjesë e vizionit tonë - Bota Sot
Haradinaj: Ideali i Zahirit dhe dëshmorëve do të jetë pjesë e vizionit tonë

Aktuale

Haradinaj: Ideali i Zahirit dhe dëshmorëve do të jetë pjesë e vizionit tonë

Më: 1 nëntor 2018 Në ora: 11:51
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka bërë sot homazhe dhe ka vendosur kurora me lule para shtatores së heroit Zahir Pajaziti për nder të ditëlindjes së tij të 56-të.

Haradinaj tha se kujtimi për sakrificën e heronjve i jep kuptim lirisë.

Postimi i Haradinajt në Facebook:

Kujtimi për sakrificën e heronjve i jep kuptim lirisë që gëzojmë sot. Në simbolikë të ditëlindjes së 56-të të Heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti, nderuam kontributin dhe sakrificën që dha për lirinë dhe të drejtat tona. Ideali i Zahirit dhe dëshmorëve të kombit do të jetë përherë pjesë e vizionit tonë për Kosovën. Lavdi veprës dhe figurës së pavdekshme të komandantit të fitores.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...