Daut Haradinaj flet për ndryshimin e kufijve, a po e “godet” Thaçin me këtë që tha! - Bota Sot
Daut Haradinaj flet për ndryshimin e kufijve, a po e “godet” Thaçin me këtë që tha!

Aktuale

Daut Haradinaj flet për ndryshimin e kufijve, a po e “godet” Thaçin me këtë që tha!

Nga: N.Sh Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 15:36
Daut Haradinaj

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, e ka komentuar idenë e ndryshimit të kufijve në mes Kosovës dhe Serbisë.

Haradinaj thotë se, për këtë çështje duhet pasur kujdes, pasi sipas tij, dikush po i fryn zjarrit.

Ai për këtë çështje e merr shembull edhe fjalën e vjetër popullore, “ujku do mjegull”.

“Kur flasim për ndryshim t'kufinjve duhet pasur kujdes se kjo i bjen që dikush po i fryen zjarrit.

Apo ndoshta është ajo shprehja "Ujku do mjegull". DH”, shkruan Haradinaj në Facebook, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...