Serbia kërkon nga Egjipti tërheqjen e njohjes së Kosovës - Bota Sot
Serbia kërkon nga Egjipti tërheqjen e njohjes së Kosovës

Aktuale

Serbia kërkon nga Egjipti tërheqjen e njohjes së Kosovës

Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 10:43
Lideri i partisë Serbia unike Dragan Markoviq Palma ka kërkuar nga Egjipti ta tërheq njohjen e Kosovës.

Lideri i partisë Serbia unike Dragan Markoviq Palma ka kërkuar nga Egjipti ta tërheq njohjen e Kosovës.

Lideri i partisë Serbia unike Dragan Markoviq Palma, së bashku me një delegacion politik nga Jagodina janë duke qëndruar për vizitë në Egjipt ku me propozim të shefit të delegacionit serb ka kërkuar nga Egjipti ta tërheq njohjen e Kosovës.

Mediat serbe shkruajnë se nga shteti nikoqir ata kanë marrë përgjigje se në asnjë document nuk qëndron se Egjipti e ka njohur pavarësinë e Kosovës, 

Gjenerali egjiptian Ahmed Abdulah dhe Markoviq kanë diskutuar edhe për investime të mundshme në Jagodinë.

Markoviq po ashtu ka propozuar shkëmbimin e studentëve nga Egjipti tek Jagodina nëpërmjet fakullteteteve serbe.

“Duam të kemi bashkëpunim mes shteteve sin ë kohën e Jugollavisë së Titos”, deklaroi ai. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...