Rugova godet Qeverinë Haradinaj: Ishim, jemi dhe do të jemi “denbabaden” - Bota Sot
Rugova godet Qeverinë Haradinaj: Ishim, jemi dhe do të jemi “denbabaden”

Aktuale

Rugova godet Qeverinë Haradinaj: Ishim, jemi dhe do të jemi “denbabaden”

Nga: N.H Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 11:27
Grupi Parlamentar i LDK-së

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, në të cilin ishte paraparë të diskutohet për politikën e Kosovës, ka dështuar për shkak të mungesës së kuorumit dhe kabinetit qeveritar.

Ndërsa, lidhur me ketë, ka reaguar edhe deputeti i partisë më të madhe opozitare, Naser Rugova, përcjell "Bota sot".

Ai thotë se partia e tij është në objektin e Kuvendit të Kosovës, ndërsa qeveria është duke munguar.

“Grupi Parlamentar i LDK-së, ne jemi këtu qeveria mungon! Ishim, jemi dhe do të jemi denbabaden! Bashkë të vendosur, vazhdojmë”, ka shkruar Naser Rugova në llogarinë e tij në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...