Albin Kurti para serbëve: Veselinoviç dhe Radojiçiq janë kriminelë që ndëshkojnë me urdhra të Beogradit - Bota Sot
Albin Kurti para serbëve: Veselinoviç dhe Radojiçiq janë kriminelë që ndëshkojnë me urdhra të Beogradit

Aktuale

Albin Kurti para serbëve: Veselinoviç dhe Radojiçiq janë kriminelë që ndëshkojnë me urdhra të Beogradit

Nga: D.RR Më: 18 nëntor 2018 Në ora: 11:18
Albin Kurti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një intervistë për media serbe ka deklaruar para tyre se Kosova nuk po mundet ta kontrollojë Mitrovicën veriore, por se atë po e kontrollojnë struktura paralele të Serbisë.

“Veriu i Kosovës është shndërruar në mishërim të paligjësisë. Ajo pjesë nuk është nën kontrollin e pushtetit të Kosovës, por atje qeverisin strukturat paralele, të cilat janë nën kontrollin e Serbisë”, ka thënë Kurti, përcjell "Bota sot".

Para medias serbe, Kurti i ka quajtur kriminel dhe banditë Veselinoviqin dhe Radojiçiqin,  të cilët janë nën urdhrat e qeverisë serbe, për t’i ndëshkuar serbët e padëgjueshëm lokal në Mitrovicë.

"Në veri veprojnë kriminelët sikur bandat e Veselinoviqit dhe Radojçiqit, nëpërmjet të cilëve pushteti serb ndëshkon çdo padëgjueshmëri të serbëve lokalë, derisa pushteti kosovar negocion me ta për potezat e Listës Serbe, e cila është në koalicionin qeverisës në Kosovë", është shprehur Kurti, transmeton "Bota sot".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...