Kosova në pritje të votës për anëtarësim në INTERPOL - Bota Sot
Kosova në pritje të votës për anëtarësim në INTERPOL

Aktuale

Kosova në pritje të votës për anëtarësim në INTERPOL

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 09:07
Shefi i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ,dhe lidere te tjere

Shefi i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka përfunduar raportimin para Asamblesë së Përgjithshme së INTERPOL-it, rreth punës së Policisë së Kosovës.

Media raporton se votë kundër do të kenë Maroku dhe Rusia. Të dy këto shtete që nuk njohin pavarësinë e Kosovës.

Mbledhja e përvitshme e Interpol-it, e cila po mbahet në Dubai, do të vazhdojë deri të mërkurën, kur shtetet anëtare do të votojnë për presidentin e ri me mandat njëvjeçar. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat