Kurti: Varfëria po e godet Mitrovicën - Bota Sot
Kurti: Varfëria po e godet Mitrovicën

Aktuale

Kurti: Varfëria po e godet Mitrovicën

Më: 8 dhjetor 2018 Në ora: 17:40
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se në Mitrovicë mungojnë investimet dhe varfëria e godet edhe më rëndë këtë qytet, si rezultat i pasojave politike.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se në Mitrovicë mungojnë investimet dhe varfëria e godet edhe më rëndë këtë qytet, si rezultat i pasojave politike.

Kurti këto komente i bëri gjatë një takimi me qytetarë nga Mitrovica, që janë anëtarësuar së fundmi në VV, ku shtoi se sa më e vështirë të jetë situata, më i rëndësishëm bëhet angazhimi politik.

Sipas VV-së, gjatë këtij takimi të hapur u bënë edhe shtatë anëtarësime të tjera, pos atyre të ditëve të kaluara.

Kurti tha se është e rëndësishme që të organizohemi edhe sipas profesioneve. Duhet të theksohet roli shoqëror dhe profesional i anëtarëve tanë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test