Kryeparlamentari Veseli vazhdon vizitën e tij në ShBA - Bota Sot
Kryeparlamentari Veseli vazhdon vizitën e tij në ShBA

Aktuale

Kryeparlamentari Veseli vazhdon vizitën e tij në ShBA

Më: 8 dhjetor 2018 Në ora: 19:57
Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të qëndrojë të hënën në Washington.

Ai do të ketë aty takime me zyrtarë të lartë të shtetit amerikan.

Veseli pritet të ketë takime në Shtëpinë e Bardhë, pastaj në Pentagon si dhe në Kongres.

Vizitën e tij në ShBA ai e ka nisur duke qëndruar në Iowa ku ka takuar drejtues të Gardës Kombëtare të Iowa-s nga të cilët ka marrë përkrahje për ushtrinë.

Ai do të qëndrojë edhe në New York ku do të këtë takime me komunitetin shqiptar.

Vizita e Veselit në SHBA vjen në një kohë të ndjeshme të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, pas vendosjes së taksës prej 100 për qind.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test