Pas New York-ut, Thaçi e Vuçiqi takohen nesër në Bruksel - Bota Sot
Pas New York-ut, Thaçi e Vuçiqi takohen nesër në Bruksel

Aktuale

Pas New York-ut, Thaçi e Vuçiqi takohen nesër në Bruksel

Më: 18 dhjetor 2018 Në ora: 11:21
Thaçi, Vuçiq Mogherini

Pas mbledhjes së jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq do të jenë bashkë në një takim, ku janë të ftuar edhe krerët më të lartë të Ballkanit Perëndimor, të thirrur nga Zyrtarja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini.

Takimi në Bruksel do të jetë i një formati të veçantë, ku perveç Thaçit e Vuçiqit të pranishëm do të jenë edhe udhehëqesit e Malit të Zi, Shqipërisë, Maqedonisë dhe Bosnjës.

Takimi do të mbahet nesër ne Bruksel në të cilin synohet diskutimi për uljen e tensioneve në mes të Kosovës dhe Serbisë, pas zhvillimeve të fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...