SHBA-ja paralajmëron sanksione të reja ndaj Iranit

Amerika

SHBA-ja paralajmëron sanksione të reja ndaj Iranit

Më: 15 janar 2021 Në ora: 15:04
SHBA

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar saksione të reja ndaj Iranit lidhur me armët konvencionale dhe industrinë e metaleve.

Siç shkruan Reuters, burimet nuk kanë dhënë detaje.

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, i kishte vendosur sanksione ekonomisë iraniane.

Kjo për të detyruar negociata të reja ldihur me frenimin e programit bërthamor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat