Kolumbi, shkon mbi 126 mijë numri i viktimave nga Covid-19

Amerika

Kolumbi, shkon mbi 126 mijë numri i viktimave nga Covid-19

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 07:10
Ilustrim

Në Kolumbi numri i përgjithshëm i viktimave nga Covid-19 shkoi mbi 126 mijë.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se me vdekjen e 26 personave në 24 orët e fundit numri i përgjithshëm i viktimave shkoi në 126.032.

Me shënimin e 1.608 rasteve me Covid-19 në 24 orët e fundit numri i përgjithshëm i rasteve arriti në 4.946.811 ndërsa me shërimin e 1.738 personave numri i përgjithshëm i të shëruarve arriti në 4.786.487.

Qytetet më të prekura nga pandemia janë Bogota me 1.448.564 raste dhe Antioquia me 744.18 raste me COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat