Edhe Boris Johnson bën gjiron e botës, e zë gjumi si Bidenin në konferencën e klimës

Amerika

Edhe Boris Johnson bën gjiron e botës, e zë gjumi si Bidenin në konferencën e klimës

Më: 2 nëntor 2021 Në ora: 16:36
Boris Johnson

Pas Joe Biden i cili ditën e djeshme dremiti në karrige për të paktën 22 sekonda gjatë konferenca së klimës sot një tjetër lider botëror e ka zënë gjumi gjatë konferëncës COP26 ne Glasgow.

I ulur pranë Sir David Attenborough dhe Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së Antonio Guterres, kryeministri britanik Boris Johnson shihet që gjatë gjithë kohës me sy të mbyllur dhe pa maskë. 

Fotot e 57-vjecarit kanë bërë xhiron e botës.

Konferenca COP26 ne Glasgow u përshkrua si shpresa e fundit për veprime serioze kundër ndryshimeve klimatike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat