Shkon mbi 796 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në SHBA

Amerika

Shkon mbi 796 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në SHBA

Më: 12 dhjetor 2021 Në ora: 06:41
Ilustrim

Ka shkuar mbi 795 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në SHBA. Sipas universitetit John Hopkins, me 1 mijë e 117 vdekjet gjatë 24 orët e fundit numri total i viktimave shkoi në 796 mijë e 765.

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit, ka arritur në mbi 49,83 milionë, me 169.278 raste të reja.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 5,15 milionë raste të konfirmuara dhe 75.247 të vdekur.

Në SHBA deri më tani mbi 238 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, mbi 200 milionë dozën e dytë dhe 51 milionë kanë marrë tre doza.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat