Shkon mbi 844 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në SHBA

Amerika

Shkon mbi 844 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në SHBA

Më: 14 janar 2022 Në ora: 06:25
Ilustrim

Ka shkuar mbi 844 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në SHBA. Sipas universitetit John Hopkins, me 2 mijë e 240 vdekjet e fundit, numri total i viktimave mbërriti në 844 mijë e 562.

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit, ka arritur në mbi 63,2 milionë, me 890.079 mijë raste të reja.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 6,5 milionë raste të konfirmuara dhe 77.360 të vdekur.

Në SHBA deri më tani më shumë se 247 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, mbi 208 milionë dozën e dytë dhe mbi 77 milionë kanë marrë 3 doza.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat