Çmendet moti/ Tornadot përfshijnë këtë shtet, kryetari i bashkisë lëshon alarmin

Amerika

Çmendet moti/ Tornadot përfshijnë këtë shtet, kryetari i bashkisë lëshon alarmin

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 12:35
Pamjet e tornadove janë bërë virale në rrjetet sociale.

Dakoda e Veriut ësht goditur nga disa tornado mbrëmjen e djeshme.

 Mediat vendase raportojnë se stuhitë sollën krijimin e tornadove që goditën Dakotën e Veriut perëndimore dhe qendrore.

Pamjet e tornadove janë bërë virale në rrjetet sociale.

Nuk pati raportime për persona të lënduar apo viktima.

Kryetari i bashkisë së Rousseau, Greg Schmaltz, i cili publikoi disa video në Twitter tha se tornadoja e dytë “hoqi çatinë nga një ndërtesë e vogël dhe hodhi disa balona të rrumbullakëta përreth.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat