E frikshme/ Stuhia “e tmerrshme” lë pa rrymë mijëra njerëz në këtë shtet

Amerika

E frikshme/ Stuhia “e tmerrshme” lë pa rrymë mijëra njerëz në këtë shtet

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 08:01
Stuhia Fiona goditi vijën bregdetare të Kanadasë.

Qindra mijëra njerëz kanë mbetur pa energji elektrike, pasi stuhia Fiona goditi vijën bregdetare të Kanadasë.

Kryeministri Justin Trudeau tha se situata ishte kritike dhe premtoi të sigurojë mbështetje përmes ushtrisë.

Zyrtarët ende nuk kanë ndarë raportet për viktima apo lëndime të rënda.

Por autoritetet po përballen me përmbytje të mëdha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat