Trashësia e borës në Nju Jork arrin deri në mbi 6 metra

Amerika

Trashësia e borës në Nju Jork arrin deri në mbi 6 metra

Më: 20 nëntor 2022 Në ora: 12:14
Nju Jork

Një stuhi masive dëbore përfshiu zonat që rrethojnë liqenin Erie dhe liqenin Ontario, duke shkaktuar të paktën tre vdekje dhe duke krijuar bllokim rrugësh.

Associated Press raporton se rimorkiot me traktorë devijuan në rrugë më të vogla për të shmangur mbylljen e një pjese që lidh Nju Jorkun me qytete të tjera.

Stuhia solli më shumë se 6 metra borë në disa zona deri në mëngjesin e së shtunës.

Zona e metrosë së Buffalo u godit rëndë. Fronti kishte filluar të lëvizte drejt veriut nga Buffalo deri të shtunën, por parashikimet njoftuan për më shumë reshje bore.

Përmbytja e detyroi Ligën Kombëtare të Futbollit të zhvendoste ndeshjen e së dielës midis Bills dhe Cleveland Browns në Detroit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat