Të shtëna me armë në Florida, plagosen 10 persona

Amerika

Të shtëna me armë në Florida, plagosen 10 persona

Më: 31 janar 2023 Në ora: 09:20
Foto nga vendi i ngjarjes

Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA. 10 persona u plagosën pas të shtënave me armë në një makinë në Lakeland të Floridas.

Tetë nga personat janë marrë lëndime të lehta ndërsa dy prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë. Policia se të shtënat ishin në shënjestër dhe jo të rastësishme.

“Mjeti ngadalësoi dhe u hapën xhamat. Ishin katër persona që gjuanin në automjet. Ata filluan të qëllojnë nga të katër xhamat e automjetit dhe të qëllojnë meshkuj nga të dyja anët.”, tha policia.

Ende nuk ka asnjë të arrestuar dhe nuk dihen motivet e kësaj ngjarjeje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat