​SHBA shpall emergjencë pas shkatërrimit të tornados në Misisipi

Amerika

​SHBA shpall emergjencë pas shkatërrimit të tornados në Misisipi

Më: 26 mars 2023 Në ora: 23:47
Foto nga vendngjarja

Një pamje ajrore e shkatërrimit në Rolling Fork pasi tornadot vdekjeprurëse dhe stuhitë e forta ndodhën sot në shtetin amerikan të Mississippi të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Të paktën 25 njerëz u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën pasi tornadot dhe stuhitë e fuqishme shpërthyen Misisipi në natë e premte.

Një person tjetër u vra në shtetin fqinj Alabama.

Presidenti amerikan Joe Biden lëshoi të dielën një deklaratë emergjente për shtetin e Misisipit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat