Zyrtarët përdorin litarin për të shpëtuar ariun e bllokuar në automjet

Amerika

Zyrtarët përdorin litarin për të shpëtuar ariun e bllokuar në automjet

Më: 31 maj 2023 Në ora: 22:14
Nevada

Zëvendës sherifi në Nevada të ShBA-së përdori një litar të gjatë për të shpëtuar një ari që u mbyll brenda automjetit të një banori.

Zyra e Sherifit të Qarkut Washoe tha në një postim në Facebook se zyrtarët iu përgjigjën një shtëpie ku një banor kishte gjetur një ari të mbyllur brenda automjetit të tyre.

Postimi përfshin një video që tregon ata duke lidhur një litar në dorezën e derës dhe duke e përdorur atë për të hapur derën nga një distancë e sigurt, duke lejuar ariun të arratiset dhe të ikën në shkretëtirë.

Zyra e sherifit tha se incidenti shërben si një kujtesë për t’u siguruar që çdo ushqim, mbështjellës ose sende të tjera aromatike të mos lihen në automjete, meqë mund të tërheqin vëmendjen e padëshiruar nga arinjtë e uritur.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat