Rrotullohet një kamioni, mbushen me peshqi rrugët në Washington

Amerika

Rrotullohet një kamioni, mbushen me peshqi rrugët në Washington

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 14:43
Foto nga vendi i ngjarjes

Ekuipazhet rrugore në Washington u detyruan të pastrojnë një rrëmujë të madhe kur një kamion u rrotullua dhe derdhi ngarkesën e tij me peshq.

Patrulla e Shtetit të Washingtonit tha se kamioni u përmbys të enjten në mëngjes dhe derdhi peshqit nëpër rrugë.

“[Ekuipazhet] do të kenë mjaft rrëmujë për të pastruar,” tha Departamenti i Transportit i Washingtonit në mediat sociale.

Të gjitha korsitë në drejtim të veriut u mbyllën për pastrim, por automjetet po lejoheshin të kalonin vendin e ngjarjes përmes një rruge tjetër dytësore.

Drejtuesi i gjysmë kamionit nuk ka pësuar lëndime.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat