E rëndë në SHBA/ I dënuari vret punonjësin e burgut dhe më pas veten

Amerika

E rëndë në SHBA/ I dënuari vret punonjësin e burgut dhe më pas veten

Më: 17 qershor 2024 Në ora: 09:48
Foto ilustrim

Një i burgosur në shtetin amerikan të Xhorxhias qëlloi dhe vrau një punonjës të kuzhinës së burgut sot përpara se të vriste veten me të njëjtën armë, thanë zyrtarët e shtetit.

Kjo është vrasja e dytë e një punonjësi në burgun Smith në më pak se një vit. Oficeri i burgut Robert Clarke, 42 vjeç, vdiq tetorin e kaluar pasi një i burgosur e sulmoi nga pas me një armë të bërë vetë.

Një hetim në burgun Smith çoi në arrestimin dhe shkarkimin e drejtorit të burgut Bryan Adams në shkurt 2023. Adams u akuzua për shantazh, ryshfet, bërje ose shkrim të deklaratave të rreme dhe shkelje të betimit të tij si nëpunës publik.

Hart ka qenë në burg që nga viti 2015 pasi u dënua për vrasje dhe mund të dalë në vitin 2043.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat