George W. Bush me një dedikim prekës për nënën - Bota Sot
George W. Bush me një dedikim prekës për nënën

Amerika

E enjte, 18 tetor 2018

George W. Bush me një dedikim prekës për nënën

Më: 18 prill 2018 Në ora: 07:49
Barbara Bush dhe George W. Bush

Ish-presidenti i SHBA-ve, Geroge W. Bush, ka thënë se familja e tij janë shumë të trishtuar pas vdekjes së nënës së tij, Barbara Bush.

George e ka kujtuar nënën e tij si një grua të mrekullueshme, dhe ka thënë  që ishte me fat të kishte një nënën të tillë.

Në një reagim në profilin  e tij, Bush ka thënë se familjes së tij do t’i mungojë jashtëzakonisht shumë.

“Nëna ime e dashur ka vdekur në moshën 92 vjeçare. Laura, Barbara, Jenna dhe unë jemi të trishtuar, por shpirtrat tanë janë qetë për shkak se e dimë se kush ishte ajo. Barbara Bush ishte një Zonja e Parë dhe një grua e mrekullueshme, ndryshe nga çdo tjetër që solli shumëllojshmëri, dashuri dhe shkrime për miliona njerëz. Për ne, ajo ishte shumë më shumë. Mami na mbajti në gishtat e këmbëve dhe na mbajti të buzëqeshur deri në fund.. Unë jam një njeri me fat që Barbara Bush ishte nëna ime. Familjes tonë do t’i mungojë shumë, dhe ju falënderojmë të gjithë për lutjet dhe dëshirat tuaja të mira”, ka shkruar Geroge W Bush në profilin e tij në Facebook.

Barbara Bush kishte lindur në vitin 1925 në New York.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test