Stuhitë bëjnë kërdi në SHBA - Bota Sot
Stuhitë bëjnë kërdi në SHBA

Amerika

E shtunë, 20 tetor 2018

Stuhitë bëjnë kërdi në SHBA

Më: 16 maj 2018 Në ora: 14:43
Ilustrim

Si rezultat i stuhive që goditën në verilindje të SHBA-së, pesë vetë kanë vdekur, duke përfshirë një vajzë, dhe gati gjysmë milion njerëz mbetën pa energji elektrike.

Siç transmeton ABC, stuhitë, përmbytjet, erërat me fuqi 130 kilometra në orë kanë kapluar SHBA-në dhe pritet të ketë edhe tornado.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test