Tragjedia me 20 të vdekur, shoferi pa patentë dhe makina pa kolaudim - Bota Sot
Tragjedia me 20 të vdekur, shoferi pa patentë dhe makina pa kolaudim

Amerika

Tragjedia me 20 të vdekur, shoferi pa patentë dhe makina pa kolaudim

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 19:35
Pamje nga vendi i ngjarjes

“Makina që shkaktoi vdekjen tragjike të 20 personave nuk e kishte kaluar kontrollin teknik dhe nuk duhej të ishte në rrugë, dhe shoferi nuk kishte patentë përkatëse”.

Këto janë fjalët që tha për gazetarët guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo, në lidhje me tragjedinë që tronditi qytetin amerikan këtë fundjavë.

Limuzina, e cila ishte duke transportuar dasmorë, u përplas me një automjet tjetër pasi u fut me shpejtësi të lartë në një kryqëzim me tabelën “stop”.

Shumë prej viktimave ishin familjarë. Mes tyre ishin katër motra, të katërta të vdekura bashkë me bashkëshortët.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...