Prezantohet Bugatti Chiron Sport ‘Les Légendes du Ciel’, veturë e frymëzuar nga aeroplanët

Auto

Prezantohet Bugatti Chiron Sport ‘Les Légendes du Ciel’, veturë e frymëzuar nga aeroplanët

Më: 26 nëntor 2020 Në ora: 22:41
Bugatti Chiron Sport

Bugatti synon të prodhojë 20 kopje të modelit Chiron Sport ‘Les Légendes du Ciel’, secila prej të cilave do të kushtojë 2.88 milionë euro.

Makina është pikturuar në një ngjyrë gri mat të cilën Bugatti e quan Gris Serpent, dhe gjithashtu përmban një vijë të gjerë të bardhë që kalon mbi trupin e kësaj makine.

Ngjyrat e flamurit francez, blu, e bardhë dhe e kuqe, janë në anët e saj dhe ato janë të vendosura vetëm prapa mbrojtësve të përparme.

Makina është marrë përsipër nga Chirona Sport, dhe ka një motor 8.0, W16, që zhvillon 1,479 kuaj fuqi dhe 1,600 Nm çifte rrotulluese.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat