Yjet e futbollit humbin para të shumta nga veturat luksoze

Auto

Yjet e futbollit humbin para të shumta nga veturat luksoze

Më: 10 janar 2021 Në ora: 10:44
Foto: Cavendish Press

Yjet e futbollit dhe persona tjerë të famshëm që po shpenzojnë në vetura luksoze, i humbasin deri 180 mijë funte brenda pak vjetëve.

Veturat më të shtrenjta shpejt bien në çmim dhe atë dukshëm, sipas një studimi të bërë, raporton “The Sun”.

Në krye të listës është Bentley Mulsanne Mulliner, që ka rënë nga 294.775 funte në 109.325 funte brenda tri vjetëve. Pra ka rënë në vlerë për 185.450.

Bentleyt janë vetura të popullarizuara në mesin e sportistëve, të tillë ka Raheem Sterling i Manchester Cityt, Jamie Vardy i Leicester Cityt e Harry Kane i Tottenhamit.

Modelet tjera në top dhjetëshe janë Range Roverët, Rolls-Roycët, Mercedesat dhe BM}-të, që shpesh shihen të parkuara në parkingjet e klubeve të Premier Leagues. Edhe këtyre çmimet u bien dukshëm për tri vjet.

Versionet e limituara, e të veçanta të porositura nga yjet nuk janë analizuar, por vlerësohet se janë dukshëm më keq, sipas hulumtimit të “Auto Express”.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat