Pas 13 vjetësh, zbulohet dizajni sekret i Volkswagen

Auto

Pas 13 vjetësh, zbulohet dizajni sekret i Volkswagen

Më: 11 janar 2021 Në ora: 00:46
Volkswagen

Pas 13 viteve, u zbulua dizajni sekret i Volkswagen.

Pothuajse dy dekada bisedë për pasardhësin e pretenduar të Porsche 550 legjendar, tani është zbuluar se historia është e vërtetë.

Projektuesi i njohur Walter da Silva ka vendosur të zbulojë modelin e pasardhësit të Porsche 550 Spyder “Little Bastard”, një makinë e njohur për vrasjen e James Dean.

“Porsche 550 One The Little Bastard 2008. Projektuar nga Walter De Silva, Peter Wauda, ​​Christian Felske, Roma Rost. Projekti u porosit nga Prof. Dr. Ing. Ferdinand Piech dhe kjo është shfaqja e parë publike”, shkruhet në postimin në Instagram.

Kujtojmë, Piech ndërroi jetë në vitin 2019, dhe riinterpretimi i makinës legjendare nuk erdhi kurrë në jetë. Kush e di, mbase thjesht nuk kishte një justifikim të tregut për një model tjetër të ngjashëm konceptualisht me Boxster.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat