Arrin Hyundai Kona me 275 kuaj fuqi

Auto

Arrin Hyundai Kona me 275 kuaj fuqi

Më: 12 janar 2021 Në ora: 17:41
Hyundai Kona

Hyundai ka publikuar detajet e para teknike të veturës së re sportive Kona N.

Makina, e cila do të përfaqësojë pjesën e sipërme të ofertës së kryqëzimit Hyundai Kona, do të ketë një motor 4-cilindër 2.0 litra turbo-benzinë nën kapuç, i lidhur me një ndërrues automatik me 8 shpejtësi.

Prodhuesi jug-korean ende nuk ka zbuluar se sa "kuaj" do të ketë Kona N, por pritet që motori të prodhojë rreth 275 kuaj fuqi.

Në fotot e para zyrtare, Kona N është e mbuluar plotësisht me fletë maskimi, por mund të shihen pajisje aerodinamike dhe një dizajn më agresiv krahasuar me versionin e rregullt.

Grilë e përparme dhe parakolp do të jenë patjetër të ndryshme, ndërsa në pjesën e pasme mund të shohim dy tuba shkarkimi masivë, të vendosur në mënyrë simetrike, që dalin nën parakolpin e pasmë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat