EQA – Makina e re elektrike më e re nga Mercedes

Auto

EQA – Makina e re elektrike më e re nga Mercedes

Më: 21 janar 2021 Në ora: 09:02
EQA – Makina e re elektrike

Mercedes ka prezantuar makinën e saj më të vogël, më të përballueshme dhe të fundit elektrike.

Mercedes EQA është makina më e vogël elektrike e kësaj kompanie që nga krijimi i serisë EQ.

Është modeluar në mënyrën e famshme GLA, përdor një motor elektrik që mund të japë 187 kuaj fuqi dhe 375 Nm çift rrotullues maksimal, mundësohet nga një sistem ku fuqia është në rrotat e pasme dhe bateria është një jon litium prej 66.5 kWh.

Siç u njoftua nga Mercedes, EQA do të jetë në gjendje të shkojë me një mbushje deri rreth 426 km.

Mercedes EQA ka një formë identike me GLA, me disa ndryshime në grilën e përparme, fenerët LED dhe dritat e ndalimit, dhe sa i përket pjesës së brendshme, paneli i kontrollit ICE mund të jetë pjesa kryesore, dhe atje mund të keni me dy monitorë prej 10.25 inç, pasi që versioni i rregullt ofron vëzhgues 7 inç.

Në Gjermani, çmimi do të jetë rreth 38,540 euro, dhe se si duket vetura mund të shihni në fotot e bashkangjitura. Shijojini.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat