Audi A4 dhe A6 kalojnë në energji elektrike

Auto

Audi A4 dhe A6 kalojnë në energji elektrike

Më: 27 janar 2021 Në ora: 23:20
Audi A4 dhe A6 kalojnë në energji elektrike

Sedanët e njohur të Audi do të ofrohen ekskluzivisht në kombinim me makinë elektrike.

Deri kohët e fundit, modelet përfaqësuese gjermane në kombinim me makinën me naftë ishin standardi dhe ëndrra e shumë vetave, dhe pastaj si pasojë e ligjit makinat kaluan me benzinë.

Kurse tash modelet Audi A4 dhe A6 do të ofrohen ekskluzivisht me makinë elektrike. Dhe kjo u konfirmua nga shefi i Audi Markus Duesmann për Revistën Gjermane Manager.

Image

Duke vepruar kështu, ju keni më shumë kohë sepse kjo nuk do të ndodhë deri në fund të kësaj dekade

Duesmann thekson se kalimi në energji elektrike është i rëndësishëm dhe duhet të ndodhë sa më shpejt të jetë e mundur. Ai i sheh hibridet dhe hibridet plug-in si teknologji të vjetëruar.

Brezat e rinj të modeleve të përmendura do të dalin në treg në vitin 2023, dhe ato gjithashtu do të ofrojnë versione elektrike.

Image

Sidoqoftë, motori klasik do të mbetet në lojë për ca kohë që do të vijë, ashtu si hibridet. Për sa i përket dizajnit, mos prisni ndryshime të mëdha. Do të jetë një pamje më moderne dhe agresive, por gjithsesi shumë e njohur.

Dhe kur bëhet fjalë për ekstravagancë, Duesmann është i qartë këtu. Nuk do të shkojë më larg se A8 në sedan dhe Q7 në segmentin SUV. Sidoqoftë, projekti Artemis është i gjallë dhe ne do të shohim një performancë serike në 2024. 

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat