Kjo Audi ka një ngjyrë unike dhe të ndjeshme ndaj temperaturës, shikoni se si ndryshon

Auto

Kjo Audi ka një ngjyrë unike dhe të ndjeshme ndaj temperaturës, shikoni se si ndryshon

Më: 4 shkurt 2021 Në ora: 17:57
Foto ilustrim

Megjithëse mundësitë janë të pashtershme kur bëhet fjalë për zgjedhjen e nuancave, ata zgjodhën një efekt vërtet të veçantë.

Kjo është një ngjyrë e ndjeshme ndaj temperaturës, e cila bazohet në kristale të lëngshme të ndjeshme ndaj temperaturës që ndryshojnë ngjyrën në varësi të temperaturës.

Si rezultat, bojëra të tilla janë shumë më të ndjeshme ndaj ndryshimit të temperaturës sesa ato të bazuara në pigmente termokromike.

Audi mori tetë shtresa të veshjes speciale, dhe pastaj ata e nxorën në diell.

Shpejtësia me të cilën ndryshon ngjyra e makinës është joreale, pothuajse sikur po e shikoni përmes një aparati termik.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat