Ford Mustang, vetura sportive më e shitur më 2020

Auto

Ford Mustang, vetura sportive më e shitur më 2020

Më: 15 prill 2021 Në ora: 11:05
Ford Mustang

Për dy ditë, më 17 prill, Ford Mustang do të shënojë 57-vjetorin e themelimit dhe si dhuratë për kompaninë, është lajmi se kjo veturë sërish ishte më e shitura në botë sa u përket atyre sportive.

Mustang gjatë vitit 2020, në gjithë botën u shit në 80.577 njësi, që i bie se mbuloi 15.1 për qind të gjithë kërkesës për vetura sportive në botë.

Vetëm në SHBA janë shitur 61.090 vetura Mustang.

Ky model i Fordit ishte popullor edhe në Evropë. Në Hungari u shënua rritje e shitjes së tij për 68.8 për qind, në Holandë për 38.5 për qind dhe në Danimarkë për 12.5 për qind.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat