Panairi i veturave në Munih do të mbahet këtë vit

Auto

Panairi i veturave në Munih do të mbahet këtë vit

Më: 8 maj 2021 Në ora: 09:33
Munih

Së fundmi, po raportohet se panairi i veturave pritet të mbahet në Munih këtë vit, nga 18 shtatori deri më 3 tetor.

Mediat gjermane njoftojnë se Volkswageni ka konfirmuar se Skoda dhe Seati nuk do të marrin pjesë në këtë panair.

Ndërsa Volksageni, Audi dhe Porsche tashmë kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre, shkruan carscoops.

Numri i kompanive pjesëmarrëse është ende në pikëpyetje pasi që shumë prodhues të automjeteve janë ende duke menduar nëse do të fillojnë të shpenzojnë miliona euro kur panairi nuk është ende i sigurt për shkak të pandemisë me koronavirus.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat