Dalin në shesh fotot e para zyrtare të Corvette së re

Auto

Dalin në shesh fotot e para zyrtare të Corvette së re

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 18:27
Foto ilustrim

Dihet prej kohësh që Chevrolet do të prezantojë modelin e ri Corvette Z06 të vitit 2023 më 26 tetor, por një fotografi zyrtare është tashmë para nesh.

Jo të gjitha detajet janë ende të njohura, por pritet një motor 5.5-litra V8 me rreth 625 kuaj fuqi, me boshte të pasme dhe një transmetim automatik me 8 shpejtësi automatike ose me dy tufa.

Paketa gjithashtu përfshin mbrojtëse më të gjera të pasme, goma të pasme 345 mm, sistem të modifikuar të pezullimit dhe frenimit, instrumente digjitale, elementë të fibrave të karbonit në brendësi.

Pamjet spiune të veturës së kamufluar treguan një krah të madh të pasmë, por tani nuk është në fotografinë zyrtare.

Kjo çon në përfundimin se krahu i pasmë do të jetë pjesë e paketës opsionale, por standardi Z06 ndoshta do të ofrojë shumë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat