Shitet Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series për 405.000 dollarë

Auto

Shitet Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series për 405.000 dollarë

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 12:52
Foto ilustrim

Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series, versioni më i fuqishëm i modelit R230SL që është prodhuar gjatë periudhës 2001-2011. Bëhet fjalë për modelin e rrallë që nga shiriti prodhues nxori vetëm 350 njësi. Një prej tyre është shitur në ankand me një shumë marramendëse.

Vitin e kaluar një prej këtyre njësive prodhim i vitit 2009, është shitur për 185.000 dollarë dhe kishte vetëm 16.000 kilometra të kaluara.

E një i tillë këto ditë është shitur në Portland, Oregon, me një shumë marramendëse. Atë e ka blerë burri i gruas që po e shet, e për të i ka ndarë 405.000 dollarë. Deri më sot vetura ka përshkuar vetëm 18.000 kilometra, që janë shumë pak krahasuar me vitin e prodhuar

SL65 AMG Black Series është në gjendje shumë të mirë, përveç disa gërvishtjeve të vogla. Brendësia është e mbuluar nga lëkura e zezë, e aty është edhe COMAND infotainment sistemi – që e vë në lëvizje mjetin pa qelës dhe ka një sistemin e ajrit të kondicionuar (dyzonal).

Nën kapak gjendet motori 6.0 litra biturbo V12 nga AMG që zhvillon 661 kuaj-fuqi. Fuqia bartet nëpër rrota falë ndërruesit automatik. SL më i shpejtë arrin që shpejtësinë nga 0-100 kilometra në orë ta kap për vetëm 3.8 sekonda, derisa shpejtësia maksimale është 320 km/h. 

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat